Prekid – kratki igrani film članova školske filmske družine Bunker, privukao je pažnju stručnih žirija i našao se među najboljim primjerima 62. Revije hrvatskog filmskog stvaralaštva djece i 12. Smotre hrvatskog školskog filma održanih u Varaždinu od 3. do 6. listopada 2024. godine.

Među ukupno 92 prikazana rada mladih autora, film Prekid je privukao pažnju i publike i stručnog žirija. Selekcijska komisija pohvalila je film kao “jako pamtljiv, iako scenaristički jednostavan”, istaknuvši kako “pouka ostavlja posebno dobar dojam jer iznenađuje neočekivanim humorističnim obratom”.

Zadovoljstvo publike u Kinu Gaj potvrđeno je velikim pljeskom, a film je dodatno istaknut posebnim priznanjem stručnog prosudbenog povjerenstva 12. Smotre hrvatskog školskog filma u sastavu  Ivana Ivančić Medved, Jasminka Bijelić Ljubić, Dubravka Kalinić Lebinec, Neven Hitrec i Slaven Zečević.

Revija hrvatskog filmskog stvaralaštva djece i Smotra hrvatskog školskog filma najveće su i najstarije dječje filmske manifestacije u Hrvatskoj. Ove godine, organizatori Hrvatski filmski savez i Agencija za odgoj i obrazovanje, uz suorganizaciju Filmsko-kreativnog studija VANIMA te II. osnovne škole Varaždin, okupili su mlade filmaše iz cijele Hrvatske kako bi predstavili svoje radove i razmijenili iskustva.

Prekid će biti prikazan i na 16. Festivalu prava djece te u sklopu platforme Film u bolnici, što znači da će njegova poruka doprijeti do još većeg broja djece i mladih diljem Hrvatske.

Školska filmska družina Bunker okuplja mlade i kreativne učenike naše škole koji dijele zajedničku strast prema filmskoj umjetnosti. Čestitamo im na ovom velikom uspjehu i želimo im puno sreće u budućim filmskim projektima!

Marina Mavrek i Silvija Špiranec