Učenici prvih razreda naše škole tijekom Mjeseca hrvatske knjige (15. listopada – 15. studenoga) već tradicionalno prvi puta posjećuju našu školsku knjižnicu. Tako su i učenici 1. abc razreda ovaj tjedan sa svojim učiteljicama Monikom Studak, Tamarom Melnjak i Romanom Kraš posjetili školsku knjižnicu.

Poslušali su sa zanimanjem priču Željke Vrbančić o buhi Cmoljcu, koji voli dolaziti u knjižnicu i posuđivati i čitati knjige, pod nazivom ‘Cmoljac zna, gdje stanuje knjižnica’ koju im je ispričala školska knjižničarka. Upoznali su se kroz igru s pravilima ponašanja u našoj knjižnici te kako posuditi i vratiti knjige i slikovnice. I ono najvažnije – dobili su članske iskaznice i posudili svoje prve slikovnice!

Dobro nam došli mali čitači! Uživajte u avanturi čitanja!

Marina Mavrek