OTVORENJE DJEČJEG TJEDNA

Na jučerašnjoj svečanosti, 3. listopada, u koncertnoj dvorani HNK Varaždin otvoren je Dječji tjedan.

S velikim ponosom proslavljena je i 30. godišnjica djelovanja Dječjih foruma u varaždinskim osnovnim školama.

Otvorenje Dječjeg tjedna 2022 (3)

U godini u kojoj Grad Varaždin uvodi Građanski odgoj i obrazovanje kao izvannastavnu aktivnost u sve varaždinske škole, Dječji forumi i Dječje gradsko vijeće koje se unatrag nekoliko godina trudi potaknuti Vijeća učenika, prikazali su primjere svojeg rada te pokazali kako dječji aktivizam može biti važan i koristan, te kolike promjene mogu sami, uz pomoć odraslih, napraviti.

Našu Školu predstavljalo je Vijeće učenika i Dječji forum koji su dostojanstveno i aktivno sudjelovali u programu i radionicama pod vodstvom učiteljica Antonije Benjak i Silvije Hrnčić, a učenici Aiym Targynova i Karlo Kozjak prezentirali su naš projekt „Oaze mira“.