Terenska nastava po Varaždinskoj županiji

Učenici trećih razreda i njihove učiteljice 12. travnja uputili su se na terensku nastavu po Varaždinskoj županiji u sklopu predmeta priroda i društva.

Učenici su posjetili Varaždinske Toplice gdje su uz stručno vodstvo obišli arheološki lokalitet Aque lasae nakon čega je uslijedila Rimska radionica.

Nakon Varaždinskih Toplica učenici su posjetili Kulturni centar Ivan Rabuzin u Novom Marofu te su se uputili prema Lepoglavi. Nakon razgleda Lepoglave uslijedio je put prema Gaveznici gdje su učenici uz stručno vodstvo upoznali geološki spomenik prirode i jedini sačuvani fosilni vulkan u Hrvatskoj.

Učenici su se vratili sretni i puni dojmova.