Projekt ‘Djeca-čuvari baštine’

Učenici 3.a,b i c razreda u srijedu, 22. svibnja, u sklopu projekta Djeca-čuvari baštine sa svojim su učiteljicama sudjelovali u turističkom razgledavanju grada Varaždina.

Cilj projekta je učenike trećih razreda osnovnih škola grada Varaždina upoznati s nastankom grada, izmjenama kroz povijesna razdoblja, zatim istaknuti njegovu važnost u hrvatskoj i svjetskoj kulturnoj baštini, te stvoriti uvjete da učenici, putem različitih modaliteta, teorijska znanja implementiraju u cjeloviti sustav primjenjivih spoznaja. Projekt je nastao u suradnji Grada Varaždina i Društva turističkih vodiča i pratitelja Varaždin.

Nakon izrazito poučne šetnje po gradu, učenici su se zaputili u razgled Staroga grada, gdje su saznali još neke važne činjenice o prošlosti svoga grada. Prije povratka u školu, zaputili su se u jednu od varaždinskih slastičarnica i zasladili ukusnim sladoledom.