Dragi učenici!

– Događaj u Beogradu je tragedija koja je u svih nas izazvala različita emocionalna stanja. O tome trebamo otvoreno razgovarati jer je to vjerojatno najbolji način nošenja s tim nemilim događajem.

– Naše škole sigurna su mjesta i svi se u njima trebamo osjećati sigurno i prihvaćeno.

– Niti jedan oblik nasilja u školi nije dopušten te smo svi mi pozvani i odgovorni da se to uistinu i provede u djelo.

– U svakom trenutku se možete obratiti razredniku/razrednici, stru, pedagoginji, psihologinji, ravnateljici s punim povjerenjem da ćemo zaštiti vašu privatnost u slučaju svih sumnji i saznanja o potencijalno opasnim događajima u školi ili u školskom okružju.

– U školi (kod dežurnice) je Sandučić povjerenja te možete anonimno ubaciti papirić s opažanjem/pritužbom.

Ove informacije primite s maksimalnom ozbiljnošću i odgovornošću i – potražite pomoć od svojih učitelja i zaposlenika Škole.

Pismo ministra:

Pismo_230507_094343

Uz vas Vaši učitelji i učiteljice i ravnateljica
Doc. dr. sc. Jasmina Posavec