Nikša Vaupotić i robotičari uspješni na 5. Europskom RoboCup Junior natjecanju

Na 5. Europskom RoboCup Junior natjecanju koje je od 13. lipnja do danas održano u njemačkom Hannoveru sudjelovalo je više od 400 natjecatelja u 140 timova iz 21 zemlje Europe.

Hrvatsku je ovog puta zastupalo 17 timova u osam kategorija a natjecali su se mladi robotičari iz cijele Hrvatske, uključujući i Nikšu Vaupotića, učenika 7.a razreda naše škole.

Kao i u brojnim prilikama prije Hannovera, i u Njemačkoj su najuspješniji talentirani robotičari osvojili  9 medalja i 3 nagrade

Na 5. Europskom RoboCup Junior natjecanju osvojena su 4 prva mjesta, 1 drugo mjesto, 4 treća mjesta i 3 posebne nagrade za najbolji plakat, najbolje tehničko i specijalno rješenje.

Nikši i robotičarima čestitamo i želimo još puno uspjeha!