Natječaj UPSHIFT

Učenice 8.c , Isabell Cenkovčan, Aiym Targynova, Ivon Hendija i Jana Masten odabrane su na natječaju UPSHIFT te 28. 10. 2022. odlaze na trodnevnu edukaciju u hotel Zagi u Oroslavlju.

UPSHIFT je besplatna i neprofitna organizacija za mlade, a tijekom tri dana učenice će uz pomoć mentora i design thinking metode nastaviti raditi na problemu lokalne zajednice s kojim su se prijavile na natječaj ( Neprihvaćanje različitosti-učenika druge nacionalnosti i podrijetla). Edukacija potiče mlade da razvijaju svoj poduzetnički duh, timske vještine, da budu inovativni te da praktično primjenjuju naučeno.

U edukaciji će sudjelovati još 9 timova koji se sastoje od učenika srednjih škola i učenika osmih razreda iz triju županija: Varaždinske, Krapinsko-zagorske i Virovitičko-podravske.

Naše učenice odabrane su između 50 prijavljenih timova, a ako tijekom tri dana pokažu svoju izvrsnost, mogle bi osvojiti i neku od nagrada. Naime, tri najbolja tima dobit će 7500 kn za ostvarenje svoje ideje.

Ponosni smo na naše učenice i držimo im palčeve!