Klagenfurt

Klagenfurt 2019 (5)

Dana 7. svibnja učenici viših razreda koju uče njemački jezik posjetili su grad Klagenfurt u Austriji. Terenska nastava je organizirana kako bi se učenicima približili njemački jezik i kultura. Grad Klagenfurt se svima svidio. Čiste ulice, arhitektura i svakakve znamenitosti malo koga ne bi oduševile. Nakon razgledavanja grada krenuli smo prema Minimundusu, parku minijaturnih građevina u Klagenfurtu. U Minimundusu se mogu najpoznatije građevine obići u jedan dan. Umorni, ali prepuni dojmova vratili smo se kući u večernjim satima.

Magdalena Bermanec, 7.a
Dana 9. svibnja 2019. godine učenici koji pohađaju nastavu njemačkog jezika bili su na izletu u austrijskom gradu Klagenfurtu. Na izlet se krenulo u 7 sati ujutro, a polazak je bio ispred škole. nakon dolaska u Klagenfurt slijedilo je razgledavanje grada, a potom i ručak. Odlazak u Minimundus, park u kojem su poznate građevine svijeta izrađene u mjerilu 1:25, slijedio je nakon ručka.U Minimundusu su učenici također imali priliku otići pogledati kratki film u 4DX kinu.Nakon Minimundusa su učenici krenuli natrag U hrvatsku, a vratili su se oko 9 navečer. Tako je završio izlet u Austriju.
Helena Gal, 8.a

Klagenfurt 2019 (6)