POZIV – Dabar – međunarodno natjecanje iz informatike i računalnog razmišljanja.

Pozdrav svima!

Natjecanje DABAR za učenike odvijat će se u kolegiju Dabar, a dostupan je na https://loomen.carnet.hr/course/view.php?id=6495

Za prijavu učenici moraju koristiti svoj AAI@Edu.hr korisnički račun. Nakon prijave i otvaranja stranice, nužno je unijeti jednokratnu lozinku za upis u kolegij.

Natjecanje će se odvijati od 7. studenoga u 8 h do 11. studenoga u 20 h.

Prilikom pokretanja testa nužno je unijeti lozinku testa.

Molimo da nakon upisa u kolegij pročitate i pridržavate se pravila natjecanja!

Podsjetnik za pravila:

• Zadaci se rješavaju online na CARNetovom Loomenu uz uporabu korisničkih podataka @skole.hr.
  • Zadaci se rješavaju u školskom okruženju uz obavezno prisustvo učitelja koji pazi na regularnost sudjelovanja.
  • Učitelji mogu organizirati rješavanje zadataka po grupama ovisno o kapacitetima njihove računalne učionice i dostupnoj opremi.
  • Učenici na računalu smiju uporabljati samo kolegij Dabra na sustavu Loomen, a uz računalo mogu imati papir i olovku. Zadatke rješavaju individualno, grupno rješavanje nije dozvoljeno
  • Svaki učenik pojedinačno pristupa sustavu sa svojim podacima, a podatak o grupi i kolegiju u koji se prijavljuje dobiva od učitelja u školi.
  • Rješavanje zadataka je vremenski ograničeno na 45 minuta od otvaranja prvog zadataka.
  • Nije moguće ponovno rješavanje zadataka, zato pažljivo pročitajte pa tek onda odgovorite na zadatak i krenite dalje.
  • U slučaju prekida testa (iz tehničkih razloga), učenik neka se odmah prijavi na drugom računalu i nastavi rješavati test. Naknadni ulazak u test (nakon isteka 45 minuta) neće biti omogućen.
  • Na kraju rješavanja svaki učenik će vidjeti svoj rezultat u postocima.
  • Točni odgovori i povratne informacije bit će objavljeni nakon završetka natjecanja (nakon 12. 11. 2016.).

Napomene

• Ako se učenici prvi puta prijavljuju u sustav Loomen, vjerojatno će se trebati odjaviti i ponovo prijaviti da bi mogli pristupiti testu.
  • Preporučamo da prijavu u kolegij učenici naprave što ranije, a obavezno prije 6. 11. 2016.
  • Pristup testu ograničen je ulogom, tako da je omogućen pristup samo učenicima.
  • Je li učenicima uloga ispravno postavljena mogu isprobati na Probnom testu (Lozinka za probni test je: ProBAH).
  • Ukoliko učenici imaju problema s prijavom i ne mogu ući u kolegij ili Probni test, obratite se školskom administratoru imenika kako biste provjerili AAI podatke i ulogu u ustanovi
  • Prijave u kolegij će biti moguće nakon 1. 11. 2016.

Želim vam uspješno rješavanja zadataka! Vidimo se 🙂

Slijede podatci potrebni za prijavu u kolegij i pristup testu.

Lozinka za upis u kolegij:

Grupa Razred Lozinka kolegija (grupe)
OSNOVNA ŠKOLA
Mikro1 1. Mikronić-1
Mikro2 2. Mikronis-2
Mili3 3. Milići-2016
Mili4 4. Malenići-2016
Kilo5 5. KiloBebar&16
Kilo6 6. KiloBabar+16
Mega7 7. MegaLo&2016
Mega8 8. MegaManija+16

Lozinka za pristup testu: